web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » رم – میلان: تیم بودن برد آورد

رم – میلان: تیم بودن برد آورد

آذر 24, 1395 - 3:24 ق.ظ
آگوستینو
412 بازدید

دوشنبه رم موفق شد بردی بسیار ارزشمند مقابل میلان کسب کند.

گرگها با تک گل راجا ناینگولان برنده شدند و با کسب سه امتیاز توانستند در نزدیکی یوونتوس صدرنشین سری آ بمانند.

ادوارد استراتمن نویسنده وب سایت رسمی رم از نکات مهم پیروزی برابر روسونری نوشته است.

بردی با اتکا به استحکام دفاعی

رم توانست پیروزی اش در دربی حساس مقابل لاتزیو را با پیروزی 1-0 برابر میلان همراه کند. رم همان تیم همیشگی که فوتبالی شناور انجام می دهد نبود و بهترین عملکردش را مقابل میلانِ جوان و با استعداد وینچنزو مونتلا نداشت، اما برد با روحیه تیمی و قدرت ذهنی حاصل شد.

این پیروزی به رم اجازه داد تا خودش را جلوتر از میلان قرار دهد و نزدیک یوونتوس بماند. لوچانو اسپالتی حق داشت که از جدیت و استقامت شاگردانش راضی باشد. آنها یکبار دیگر دروازه را بسته نگه داشتند و موفقیت در انجام کارهای دفاعی دلیل دیگری برای خوشحال بودن است.

تاثیرگذاری بی اندازه ناینگولان

یکبار دیگر هافبک باهوش رمی ها حال و هوای عوض کردن نتیجه را داشت. سوپرگلش به کنار، یار بلژیکی در کل به بهترین شکل ممکن به تیم کمک کرد.

از نظر دفاعی که در همان خط حمله به یاران حریف حمله ور می شد و نقش مهمی در پرس داشت. در عین حال، در بخش هجومی با دوندگی بالا و پیوند زدن دیگر عناصر تیم سردردی دائمی برای خط دفاعی میلانی ها بود.

وقتی از ناینگولان در مورد پست پیچیده و هجومی ترش پرسیده شد او خیلی شفاف پاسخ داد: «سعی می کنم بهترین کارم را انجام دهم. بازی در این پست آسان نیست – واقعا باید تلاش کنید.»

«من شماره 10 ای که شما به دیدنش عادت دارید نیستم، اما نهایت تلاشم را انجام می دهم. مهم این است که تیم برنده شود.»

جبران به سبک شزنی*

در پیروزی مقابل میلان، روند رو به رشد وویچک شزنی ادامه پیدا کرد. او جیانلوکا لاپادولا را در محوطه جریمه سرنگون کرد و یک پنالتی به حریف داد و آن لحظه خوبی برایش نبود. این حال، گلر لهستانی بلافاصله جبران کرد.

شزنی توانست با مهارت پنالتی ام بایه نیانگ خودش را به رستگاری برساند.

دستان شزنی توانست مانع رسیدن شیطان به دروازه جالوروسی شود و یک کلین شیت دیگر ثبت شد.

ادامه یافتن بدشانسی با مصدومیت پرز

مصدوم شدن به خاطر برخورد شدید با ماتیا د شیلیو برای برونو پرز آخر بدشانسی بود.

باشگاه فقط آرزو می کند که این بار مصدومیتی جدی در کار نباشد.

پرز یکی از عناصر جدانشدنی برنامه های اسپالتی به شمار می رود و بازیکنی است که انرژی و تحرک زیادی به تیم می دهد.

این فازیوی غرورانگیز

پس از سپری کردن دوران ابتدایی حضورش در رم، حالا مدتی است که فدریکو فازیو نمایش هایی غرورانگیز با پیراهن رم ارائه می دهد.

مدافع آرژانتینی مقابل میلان دوباره همین طور بود و بازی اش را به حریف دیکته می کرد و تاثیرگذار بود.

هر بار که سوزو، نیانگ یا لاپادولا به قلمرو فازیو نزدیک می شدند او قدرتش را نشان می داد. 15 حرکت دفاعی داشت و کم پیش آمد که بازنده دوئلی باشد.

خط سه نفره متشکل از فازیو، آنتونیو رودیگر و کنستانتینوس مانولاس کم کم دارد تبدیل به یکی از مطمئن ترین خطوط دفاعی حال حاضر می شود.

دانلود

*پیش از مهار ضربه نیانگ، شزنی توانسته بود در پیروزی رم مقابل کروتونه ضربه پنالتی رافائله پالادینو را مهار کند.

آخرین بار در فصل 03-2002 یک گلر رم توانسته بود بیش از یک پنالتی را در طول فصل مهار کند. در آن فصل  فرانچسکو آنتونیولی سه پنالتی را از حریفان رم گرفت. اول پنالتی روبرتو باجو در پیروزی 3-2 مقابل برشا. سپس آنتونیولی در تساوی 2-2 رم و لاتزیو ضربه پنالتی سینیشا میهاییلوویچ را هم مهار کرد و در نهایت در پیروزی 3-0 مقابل پیاچنزا توانست ضربه داریو هوبنر را مهار کند. در همان فصل 03-2002، ایوان پلیتزولی گلر دوم رم توانست ضربه پنالتی کریستیانو لوکارلی را بگیرد، در پیروزی 1-0 مقابل تورینو.

در فصل بعد از آن پلیتزولی توانست ضربه پنالتی داوید ترزگه را بگیرد، در پیروزی 4-0 مقابل یوونتوس. در همان فصل کارلو زوتی توانست در پیروزی 3-1 رم مقابل سامپدوریا ضربه فرانچسکو فلاکی را مهار کند و بدین ترتیب گلرهای رم توانستند دو ضربه پنالتی را در طول یک فصل مهار کنند.

 

6 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.