web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » رم جای خالی ناینگولان را حس می‌کند

رم جای خالی ناینگولان را حس می‌کند

جولای 2, 2018 - 1:23 ب.ظ
آگوستینو
924 بازدید

راجا ناینگولان یک نیروی تقویتی بسیار بزرگ برای اینتر محسوب می شود، اما ریچارد هال نویسنده فوتبال ایتالیا این موضوع را بررسی کرده که رم چقدر جای خالی هافبک بلژیکی را حس می کند.

«داستان های خیالی تمام می شوند ولی نه همیشه به انتخاب خودتان». اینها حرفهای راجا ناینگولان پس از انجام انتقالش به اینتر هستند.

قطعا دلش برای همبازی هایش در شهر ابدی تنگ می شود، این را صریح گفت، و هواداران هم دلشان برای او تنگ می شود. ولی شاید بیشتر این پرسش مطرح است که چقدر جای خالی او در زمین حس می شود، چون حتی با 30 سال سن، به نظر 24 میلیون یورو بعلاوه دو بازیکن، در برابر او کم ارزش بود. کم ارزشی، قطعا حسی بود که در رم داشت و مطمئنا در درازمدت این می تواند برای جالوروسی گران تمام شود.

از یک سو آسان است که درک کنیم چرا برخی مربیان از موتور بلژیکی خوششان نمی آید. او بیشتر شبیه ستاره های راک است تا فوتبالیست، دوست دارد سیگار بکشد، و وقتی هم شبی رمی را سپری می کند دوست دارد کمی بنوشد. وقتی سه سال پیش از او در مورد این مسائل پرسیده شد، با یکدندگی گفت که این برداشت درست است و مدعی شد که او فوتبالیستی نیست که در خانه یا زمین تمرین زندگی کند.

همین شاید برای فوتبالیستی امروزی غیرعادی باشد، ولی ناینگولان همچنان در زمین کارش را انجام می داد، پس بحث کردن با او سخت است. نیرویی باورنکردنی دارد و توانایی اش در اضافه کردن استحکامی آهنین به پست «تره کوآرتیستا» بی نظیر بود. شاید اگر اعتراضاتی که در کمپ بلژیک شد را دیده باشید متوجه شوید که کنار گذاشتن راجا از ترکیب چه معنایی دارد.

اینتر قطعا وقتی در فوریه 2017 با رم دیدار کرد متوجه شد که به بازیکنی با چنین تحرکی نیاز دارد. بازی جذابش (زیر نظر لوچانو اسپالتی) نراتزوری را به راحتی نابود کرد. اسپالتی که حالا سرمربی اینتر است خاطرنشان کرد که فلسفه ناینگولان این است که همیشه با تمام قوا عمل کند، مهم هم نیست که موقعیت چیست. از نظر اسپالتی زیبایی تعادلش به همین است، یا همه چیز یا هیچ چیز و در آن روز جواب داد. دو گلی زد که نفس آدم را بند می آوردند، پرقدرت و حساس و ساده بگوییم که شاهکار بود.

اوزبیو دی فرانچسکو هم سال گذشته از او خوب استفاده کرد، ولی گویا حالا ترکیب را تبدیل به چیزی می کند که به آن نیاز دارد، تصمیم گرفته که بجای این هافبک فیزیکی و بامهارت، خاویر پاستوره ی ظریف تر را به کار بگیرد. هر دو بازیکن می توانند جریان بازی را عوض کنند، یکی با قلم و دیگری با چکش.

بی تردید رم جای خالی گردش هایش در مرکز میدان را حس می کند، چون تاثیرش در آنجا نمونه بود. او سرعت بازی را دیکته می کرد، سرعت را عوض می کرد و به بازیکنان انگیزه می داد تا فیزیکی عمل کنند.

دانلود

ناینگولان بی عیب و نقص نیست، او هم می تواند بازی بد داشته باشد، اما کم هستند و به ندرت دیده می شوند. شاید دلیل واقعی اینکه رم را ترک کرد رفتارهای منحصر به فردش در خارج میدان بودند. در ابتدای سال جدید بود که فیلمش در شبکه های اجتماعی سر و صدا کرد و به سبک اولیور رید مست کرده بود و البته بدجوری هم حرف زد. باشگاه 100 هزار دلار جریمه اش کرد و به نظر می رسد که کار خراب شد.

سخت است که از سال گذشته بازیهای بد زیادی را دربیاوریم، ولی این درست است که آن بازیهای ویرانگر زیر نظر اسپالتی را نداشت. آمار گلش پایین تر بود، ولی به حد کافی تاثیرگذار بود که رم در لیگ قهرمانان پیش برود.

شاید آنتونیو کُنته به بهترین شکل توصیفش کرد وقتی گفت: «راجا می تواند گل بزند، ولی مهم این است که یک جنگجوست، یک گلادیاتور واقعی. همین است که باعث می شود به چشم رمی ها بازیکنی مهم باشد.»

حقیقت این است که رم جای خالی او را حس می کند چون حتی در روزهای بدش از اکثر بازیکنان بهتر است و چنین بازیکنانی در فوتبال امروز کم پیدا می شوند. احتمالا زیر نظر اسپالتی و پس از وداع با بازیهای ملی نیرویی تازه پیدا می کند و هر چه باشد 30 سال، سن بالایی نیست.

7 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.