web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » رم باید در 2017 چه کند؟

رم باید در 2017 چه کند؟

دی 19, 1395 - 5:31 ب.ظ
آگوستینو
474 بازدید

در مورد 2016 پر آشوب و همهمه حرف های زیادی زده شدند، اما واقعیت این است که آن هم مثل سالهای دیگر بود. نه بهتر بود، نه بدتر. مثل همیشه. پر از اتفاقات خوفناک، بی رحمی، کشفیات علمی و پیشرفت، عشق و درد، سود و ضرر. این چرخه ادامه پیدا می کند، تنها اسم ها و چهره ها عوض می شوند، پس قصد نداریم به خاطر برخی چهره های مشهور ابراز نارحتی کنیم یا به نقد سیاستمداران بپردازیم.

نه، این مطلب در مورد چیز متفاوتی است. چیزی که شادی آور است، گیج کننده است، ناراحت کننده است و شگفت انگیز…آ اس رم.

ژانویه آمده، همان ماهی که به نوعی اوج سال است، وقتی است که به خودتان امید دارید و بشر تولدی دوباره پیدا می کند. برای رم، ژانویه گذشته هر چیزی بود جز خوش بینی. رودی گارسیا رختکن را از دست داد و کاری که در زمین انجام می شد کاملا معمولی بود. به نظر می رسید که باشگاه به جایی نمی رسد، 2016 مأیوس کننده به نظر می رسید، اما بعد اتفاقی شگفت انگیز افتاد.

انتصاب لوچانو اسپالتی و اضافه شدن استفان ال شراوی و دیگو پروتی به ترکیب نه تنها به خط حمله طراوت بخشید، بلکه روحیه تازه ای به همه رمی ها داد و 2016 تبدیل به یکی از موفق ترین سالهای رم از نظر آمار شد. با توجه به اینکه نتایج بسیار خوبی رقم خوردند، شاید فکر کنید که همه چیز در شهر ابدی بر وفق مراد پیش می رود، اما اشتباه نکنید.

فاصله ای میان یوونتوس و رم وجود دارد و هر تصمیم کوچک و هر ذره شانس می تواند برای رم میلیون ها یورو ارزش داشته باشد، پس درست است که بررسی کرد و دید باید بیشتر به کجا توجه کرد.

در اینجا ما به برخی از جنبه های تیم که باید توجه بیشتری به آنها شود اشاره می کنیم.

سالم بمانید

با واضح ترین مورد شروع می کنیم، آمار اسفناک بهداری رم. مصدومیت های زانوی آنتونیو رودیگر، ماریو روی و الساندرو فلورنزی، و حتی تعدادی از بازیکنان تیم جوانان، فاجعه بودند، اما در عین حال اتفاقی هم بودند. البته من در این زمینه متخصص نیستم و فکر هم نمی کنم که راهی باشد که بتوان واقعا جلوی پارگی رباط صلیبی را گرفت، اما وقتی تعداد آسیب دیدگی ها از ناحیه عضله ران و کشاله ران بالاست شما در مورد روش های تمرینی و ریکاوری تیم دچار تردید می شوید.

چه روش ها باشد، چه رویکرد، چه برنامه تمرینات، چیزی باید عوض شود.

کسی که باید شکستش دهید را شکست دهید

چند هفته پیش همگی امیدوار بودیم که رم بتواند یوونتوس را واژگون کند و بعد از 15 دقیقه اول آن امیدها از بین رفت. با این حال، دلیل اصلی از دست رفتن امیدها امتیاز از دست دادن مقابل امثال امپولی، کالیاری، آتالانتا و حتی فیورنتیناست. در این چهار بازی، رم 10 امتیاز از دست داد و حتی اگر نیمی از این امتیازات را گرفته بود الان رم صدرنشین بود. اگر رم می خواهد به سطح بالاتری برود نباید دیگر شاهد چنین نتایجی برابر چنین حریفانی باشیم.

صادقانه باید گفت که این فقط یک درخواست است، درخواستی که می توانیم هر سال مطرحش کنیم. رم اغلب بدترین دشمن خودش است.

به اروپا برسید و در اروپا بمانید

کلاس و پول شاید در آیین بودا جایی نداشته باشند، اما در دنیای فوتبال، آنها آب و نان هستند. کلاس پول می آورد و پول هم کلاس می آورد، و بدون لیگ قهرمانان نمی شود هیچ کدام را داشت. مطمئنا من هم با تمام وجودم رم را تشویق می کنم تا به فینال لیگ اروپا برسد، اما جایزه ای نیست که ما می خواهیم.

رم مجبور نیست لیگ قهرمانان را ببرد، اما حضور مستمر در آن مسابقات و پیش رفتن در باشکوه ترین رقابت باشگاهی کمک زیادی به باشگاه می کند، مخصوصا به رم که به کسب شهرت در سراسر جهان نیاز دارد.

عمق ترکیب، بیشتر و بیشتر

اغلب اوقات ما با شور و حرارت می گوییم که ترکیب ثابت رم پر از بازیکنان سطح بالاست، تقریبا در هر پستی چنین بازیکنی هست. ادین ژکو در اوج به سر می برد و یک نقطه ضعف ترکیب ثابت در فصل گذشته هم برطرف شده است. کنستانتینوس مانولاس و آنتونیو رودیگر یکی از بهترین زوج ها در دفاع مرکزی هستند، سه ستاره خط میانی گردن کلفت هستند، چند پستِ و تاثیرگذار، محمد صلاح هم یکی از با استعدادترین هاست. اما بجز اینهایی که گفتیم چه کسی هست؟

بله درست است، با اضافه شدن پروتی و ال شراوی مقداری از مشکلات حل شدند، امرسون پالمیری و فدریکو فازیو هم خودشان را نشان دادند، اما پشت سر آن خط میانی قدرتمند نیروی پشتیبانی نیست – جرسون و پاره دس هنوز پست مشخصی ندارند و ما عملا برای مرکز خط حمله هم نیروی ذخیره نداریم. تا وقتی که تغییری در رابطه با عمق ترکیب صورت نگیرد، فاصله رم تا بحران مهره یک مصدوم یا یک محرومیت است.

تازه عامل خستگی هم هست. پس اضافه شدن برخی مهره ها، مثلا یک هافبک هجومی، می تواند به اسپالتی کمک کند تا باز هم حریفان را دچار سردرگمی کند.

دانلود

توتی هر خواسته ای دارد برآورده اش کنید

نقش توتی در این فصل کمرنگ شده و همان مصدومیت های کوچکی که به آنها اشاره کردیم نقش داشتند. البته مثل فصل گذشته، توتی هر وقت بازی کرده تاثیرگذار بوده و توانسته در فقط 11 مسابقه رقابت های مختلف دو گل به ثمر برساند و شش گل بسازد.

قرار بود این فصل تور خداحافظی توتی باشد، اما کاپیتان در چند موقعیت اعلام کرده که اگر آماده باشد به بازی ادامه می دهد و عملکرد، درخشش و تاثیرگذاری او نشان داده که هنوز می تواند با توجه به تمام دستاوردهایش در دو دهه اخیر و اینکه بارها باشگاه را از مخمصه نجات داده، توتی حق دارد شخصا آینده اش را تعیین کند، پس از اگر دلش می خواهد تا 41 سالگی بازی کند رم باید خواسته اش را برآورده کند.

.

وب سایت کیه زا دی توتی(کلیسای توتی)

 

4 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.