web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » رم آمریکایی، تیم بی مدافع (قسمت اول)

رم آمریکایی، تیم بی مدافع (قسمت اول)

مارس 4, 2019 - 3:09 ق.ظ
L'Ottavo Re
308 بازدید

انگیزه من از نوشتن این سری از مقالات،بررسی چرایی افتضاح مدافعان رم مقابل لاتزیو و مصاحبه جیمز پالوتا در مورد دوران مدیریتش تو رم است. برای بررسی اینکه چرا در دربی باید با دو مدافع درجه 2 به میدان برویم، باید از سیاست رم در خرید و فروش بازیکن از سال ورود پالوتا شروع کنیم.

*تمامی اطلاعات زیر از سایت ترانسفر مارکت استخراج شده اند. تمامی ارقام به یورو هستند.

*لیست ورودی و خروجی مدافعان کامل نیست و فقط نام های مهم و آشنا نوشته اند.

 

 

 

فصل 2011-2012

جیمز پالوتا از آگوست 2012 مدیریت رم رو بر عهده گرفت. قبل آز آن، دی بندتو مدیر رم بود که کسی متوجه نشد که چرا آمد و چرا رفت. برای اینکه ببینیم جیم چه تیمی رو تحویل گرفته، به طور خلاصه اتفاقات فصل 2011-12 را مرور می کنیم:

بهترین اسم برای فصل “کپی کاری ناقص و ضعیف از بارسلونا” می باشد. قرارداد مونتلا که فصل قبل بد کار نکرده بود تمدید نشد و لوییز انریکه به رم اومد. بزرگوار در اولین قدم رم از پلی آف یورو لیگ مقابل اسلوان براتیسلاوا (کجاست این تیم الان؟!) حذف کرد و تو کوپا هم حذف شد. تو لیگ هم هفتم شد و آخر فصل از رم برکنار شد. خط دفاع در این فصل متشکل بود از سیسینو، خوزه آنخل، خوان، گابریل هاینزه، نیکلاس بوردیسو، سیمون کیائر، مارو کاستی و الساندرو روزی که در سری آ 54 گل خوردند. این آمار افتضاح باعث تغییرات بزرگ در خط دفاعی در فصل بعد شد.

 

فصل  2012- 2013

 

خط دفاعی رم تقریبا در نقل و انتقالات خالی شد، بدون اینکه پولی به خزانه باشگاه وارد شود. خوان، خوزه آنخل، کیائر، کاستی، روزی و سیسنیو به صورت رایگان از تیم خارج شدند. مهم ترین خرید رم در خط دفاع بالزارتی بود که قرار بود بالاخره دفاع چپ رو به نقطه قوت تبدیل کند. خرید یه لپ لپ برزیلی(مارکینیوس) که از قضا بسیار خوب هم از آب در آمد، اتفاق مهم بعدی بود. کاستان هم در همین فصل به رم پیوست که به نسبت قیمت پرداختی عملکردی عالی داشت. دیگر بازیکنانی که جذب خط دفاعی شدند، پیریس، دودو و توروسیدیس بودند که معلوم الحال می باشند. با وجود این همه تغییرات، خرید بازیکنان با ریسک بالا و اکثرا کیفیت نازل و فوتبال فوق هجومی زمن، خط دفاع رم به سوراخ بزرگی تبدیل شد (56 گل خورده). نکته روشن این فصل نقل و انتقالات سرمایه گذاری (هر چند اندک) رم بر روی خط دفاع است. رم جذاب این فصل با زمن شروع کرد و با باخت دراماتیک مقابل لاتزیو تو فینال جام حذفی، فصل رو به تلخی به پایان رساند.

مربی: زدنیک زمن (25 بازی) و آندرازولی (17 بازی)

رتبه: ششم و فینال جام حذفی

درآمد: 21.56 میلیون

مخارج: 44.17 میلیون

سود کلی: -22.60

مارکینیوس 5.70 میلیون (به علاوه 1.50 میلیون قرضی)، کاستان (5 میلیون)، بالزارتی (4.5 میلیون)، فلورنزی (1.25 میلیون یورو)، پیریس (قرضی 700 هزار یورو)، توروسیدس (400 هزار)، دودو (رایگان)، رومانولی (تیم جوانان)

کرشنزی (قرضی 200 هزار یورو)، کاستی (رایگان)، روزی (رایگان)، سیسینیو (رایگان)، خوان (رایگان)، خوزه آنخل (قرضی)، کیائر (پایان قرض)

خرج برای مدافعان: 19.55 میلیون

درآمد از مدافعان: 200 هزار


شما از این دو فصل رم چه خاطره ای دارید؟

9 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.