web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » رمِ اروپایی جدید، بدون حد و مرز!

رمِ اروپایی جدید، بدون حد و مرز!

نوامبر 2, 2017 - 1:34 ق.ظ
آگوستینو
1,195 بازدید

ویلیزار یاکیموف نویسنده وب سایت فوتبال ایتالیا این موضوع را مطرح کرده که جالوروسی پس از انجام یکی از بهترین بازیهای اروپایی اش تا به امروز برابر چلسی دیگر نباید حدی و مرزی برای خودش قائل شود.

ورزشگاهی مملو از تماشاگر، یک کلین شیت و پیروزی 3-0 مقابل قهرمان لیگ برتر. می توان ادعا کرد که شبی بی عیب و نقص برای رم بود، چون جالوروسی توانست چلسی آنتونیو کُنته را مات و حتی تحقیر کند.

همه چیز برای ایتالیایی ها فوق العاده پیش رفت چون الیسون با اعتماد به نفس معدود خطراتی که توانستند از خط دفاعی صخره گونه آنها عبور کنند را جمع کرد. در میانه میدان راجا ناینگولان، کوین استروتمن و دانیله دروسی کارشان را با اقتدار انجام دادند و این مثلث رم نبض بازی را کنترل کرد و توپ ها را به شکلی موثر پخش کرد و آنها خط میانی چلسی را تحت تاثیر قرار دادند، خط میانی ای که بدون انگولو کانته کاملا از دست رفته به نظر می رسید.

البته با وجود اینکه همه بازیکنان رم عالی بودند و لایق تمجید هستند، خط حمله تیم بود که در کانون توجه قرار گرفت و استفان ال شراوی، ادین ژکو و دیگو پروتی نمایشی درخشان داشتند که به پر زرق و برق ترین پیروزی اروپایی رم در سالهای اخیر منجر شد.

شاید برخی فکر کنند که مطرح کردن چنین مسائلی کمی اغراق آمیز است، با توجه به مشکلاتی که چلسی در ابتدای فصل داشته، اما ربطی به این بحث ندارد، چون رم اغلب مقابل تیم های ضعیف تر از این هم خراب کرده بود. ضمنا با وجود مصدومان و ارائه نمایش هایی نه چندان رضایت بخش در هفته های اخیر، تیم آنتونیو کُنته در رده چهارم لیگ برتر قرار دارد.

برگردید به یک سال پیش و به یاد بیاورید که رم چطور مقابل پورتو در پلی آف لیگ قهرمانان افتضاح به بار آورد و در استادیو الیمپیکو 3-0 خرد شد و دو اخراجی هم داد. به یک سال قبل از آن برگردید و به یاد بیاورید که چطور 3-2 به باته بوریسف باختند و مقابل بایر لورکوزن دست و پا می زدند و 6-1 مقابل بارسلونا تحقیر شدند.

با این حال، چنین مسائلی اصلا به رم اروپایی جدید نمی خورند، رمی که تحت هدایت اوزبیو دی فرانچسکو متولد شده و سرمربی سابق ساسولو توانسته شور و اشتیاق، باور و جدیت خود را به بازیکنانش منتقل کند، همان ویژگی هایی که باعث شدند که تیمش واقعا ترسناک به نظر برسد. چند ماهی است که بر سر کار آمده و او توانسته کارهایی کند که مربیان پیش از او در انجامشان ناکام بودند. تیمش از نظر دفاعی منسجم است، می تواند در کل مسابقه تمرکزش را حفظ کند و در خط حمله هم موثر عمل می کند و این تیم با رم های گذشته بیگانه است و تا حدی پیوسته چنین ویژگی هایی را بروز می دهد که برایمان عجیب به نظر می رسد.

البته هنوز مانده تا کار رم به سرانجام برسد و در واقع همین است که آنها را هیجان انگیزتر می کند. با توجه به کاری که دی فرانچسکو در زمانی کوتاه انجام داده، آنچه که هافبک سابق می تواند در درازمدت پیاده کند جذاب تر به نظر می رسد. خیلی در مورد اینکه اولین لیگ قهرمانان اوست صحبت شد، اما همان کمکش کرد تا بدون ترس و بسیار صریح با این تجربه مواجه شود و بازیکنان رمش را هم با خودش همراه کند.

چه کسی فکرش را می کرد که تیمی که در اروپا اعتبارش خدشه دار شده بود صدرنشین گروهی شود که چلسی و اتلتیکو مادرید، پای ثابت نیمه نهایی های لیگ قهرمانان در سالهای اخیر، در آن حضور دارند؟

دستیابی به ثبات چالش بزرگ بعدی دی فرانچسکوست، زیرا شکست ها برابر اینتر و ناپُلی نشان دادند که رم در حال حاضر به سختی می تواند کیفیتش را هفته به هفته حفظ کند. تساوی 3-3 برابر چلسی در لندن همین را نشان داد، چون علیرغم اینکه بدون شک نتیجه خوبی بود، جالوروسی نتوانست برنده مسابقه ای شود که در آن کاملا بر حریف مسلط بود.

به نظر می رسد که ترکیب کوچکتر از آنی است که دی فرانچسکو دوست دارد، که به خاطر مصدومیت هاست و جدایی مهره های کلیدی در تابستان و در نتیجه گزینه های مربی 48 ساله محدود شدند. با این حال، با توجه به اینکه صعود به مرحله بعدی لیگ قهرمانان تقریبا قطعی شده، مدیریت رم باید فکرش را به کار بیاندازد و در ژانویه به مسائل فعلی رسیدگی کند.

دانلود

تا آن زمان، گلری باشکوه مثل الیسون، شاه مهره دفاعی مثل الکساندر کولارف، مثلثی سخت کوش در خط میانی و ادین ژکو ی باورنکردنی سناتورهای رم اروپایی جدید هستند، تیمی که سه شنبه متولد شد.

احتمالا زود باشد که در مورد اسکودتو یا بردن لیگ قهرمانان صحبت شود، اما جالوروسی باید از این لحظات لذت ببرد و برای رویاهایش حد و مرزی قائل نشود.

8 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.