web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » دی فرانچسکو تاریخ رم است

دی فرانچسکو تاریخ رم است

مارس 8, 2019 - 1:04 ب.ظ
L'Ottavo Re
361 بازدید

جدا از بردن سری آ به همراه رم، دی فرانچسکو به خاطر پیروزی تاریخی برابر بارسلونا در شهر ابدی جاودانه شده است، ولی همه در فوتبال کم حافظه هستند.

اگرچه آینده او پس از باخت دربی مبهم به نظر می رسید، با پیروزی برابر پورتو و رسیدن به 8 تیم برتر همه چیز می توانست فراموش شود. ولی باخت 3 بر 1 در وقت اضافه، در کنار نمایش های بد در طول فصل باعث شد که دی فرا تمام شد. درست است که لیگ قهرمانان امسال سورپرایز های بزرگ تری داشته است. منچستر یونایتد بازی 2 0 باخته در خانه را جبران کرد و آژاکس رئال را له کرد، ولی همه از رم انتظار داشتند این بازی را ببرد.

رم در قرعه کشی بسیار خوش شانس بود. در حالی که احتمال داشت با منچستر سیتی، بارسلونا، بایرن مونیخ، بروسیا دورتموند یا پی اس جی روبرو شوند، قرعه پورتو تعارفی بود برای رسیدن آسان به مرحله بعد. شاید رسیدن به نیمه نهایی در فصل قبل انتظارات را از رم زیادی بالا برده بود. در بازی مقابل لیورپول در آنفیلد ضعف های تاکتیکی مربی 49 ساله نمایان شد و رم تمام فضا و زمان را به لیورپول داد.

در حقیقت رم در تمام بازی های رفت مرحله حذفی تمرکز را از دست داد. به نظر می رسید که دی فرا فقط وقتی می تواند تیم را آماده کند که آنها عقب باشند. تیمی آماده تعقیب و گریز، ولی پیروز.

دفاع آنها، یا به عبارتی ضعف دفاعی آنها، بزرگ ترین شکایت طرفداران از بازی های اخیر رم تحت هدایت دی را است. جیالوروسی تنها یک بار در بازی اخیر موفق به بسته نگه داشتن دروازه اش شد است، و به نسبت به کل فصل قبل 8 گل بیشتر دریافت کرده است، در حالی که یک سوم آخر فصل هنوز دست نخورده است!

با وجود ذهنیت هجومی دی فرا، کسی انتظار داشت که آنها تبدیل به یوونتوس شوند، ولی ضعف وحشتناک دفاعی باعث شده است که آنها به راحتی به تیم های ضعیف تر هم ببازند. با وجود باخت شرم آور 7 بر 1 برابر فیورنتینا و خروج از کوپا ایتالیا، رم جز تلاش برای گرفتن رده چهارم سری آ، هدف دیگری ندارد. برای تیمی که نمیخواهد فقط برای قرار گرفتن در چهار تیم برتر سری آ رقابت کند، این عملکرد چیزی است که باید تحلیل شود. ولی مطمئنا دی فرا تنها مقصر نیست.

پالوتا بسیاری از دارایی های باشگاه را حراج کرده است. تصور کنید که شرایط دی فرا با این ستاره ها چگونه می شد: صلاح، آلیسون، استروتمن و ناینگولان. جایگزینانی که مونچی خریداری کرده مانند جاستین کلایورت و خاویر پاستوره حتی در پورتو روی نیمکت ننشسته بودند. بعضی از طرفداران شدیدا خواهان برکناری مدیر اسپانیایی هستند. او پیوسته در حال تغییر تیم است و این تنها در حالتی مثبت است که مربی بتواند با ترکیب همیشه متغیر کنار بیاید و هواداران هم انتظاراتشان را از باشگاه کمتر کنند.

دانلود

به علاوه دی فرا همیشه مجبور بوده است که از جوانان زیادی بازی بگیرد، تا بلکه یکی از آنها بتواند در آینده برای باشگاه درآمد زایی کند. ساختن یک تیم با ثبات و پایدار در این شرایط عملا غیر ممکن است. هر کسی که در تابستان سرمربی می شود باید با این شرایط کنار بیاید، ولی فعلا سکان کشتی به دست مربی اسبق رم کلودیو رانیری سپرده می شود. انتقاد از عملکرد ضعیف رانیری در فولام آسان است، ولی مشکلات در این تیم غرب لندنی بسیار ریشه ای هستند که از ترکیب گران و بی کیفیت آنها حاصل می شود. مسئله نگران کننده تر می تواند عملکرد او در نانت باشد، جایی که بعد از شروع عالی با 4 برد از 19 بازی آخر همراه شد. قهرمانی لیگ برتر با لستر رانیری را در جهان فوتبال بسیار معروف تر کرد، ولی سران رم به این دلیل سراغش نرفتند.

دریل همند – فوتبال ایتالیا

4 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.