web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » در مورد سرمایه گذاری قطری ها در شهر ابدی

در مورد سرمایه گذاری قطری ها در شهر ابدی

آوریل 12, 2019 - 10:32 ب.ظ
L'Ottavo Re
636 بازدید

همگی در چند روز اخیر شایعات مربوط به خرید رم توسط سرمایه گذاران قطری را شنیدیم. این خبر برای من خیلی جذاب بود و سعی کردم با کمی تحقیق در مورد احتمال خرید باشگاه توسط آنها نظر بدهم. نکته مهم این است که تمامی این بحث بر این اساس است که قطری ها تنها به فکر سود هستند، و کسی به خاطر احساس خاص به پیراهن جالوروسی نمی خواهد سرمایه گذاری کلانی را انجام دهد.

قطر اولین قدم ها رو به سمت شهر ابدی وقتی برداشت که در انتهای فصل پیش قرارداد اسپانسری را با باشگاه تا سال 2021 منعقد کرد. شرکت هواپیمایی قطر هم یک خط جدید بین دوحه و رم را گشود، راهی که خاور میانه را به پایتخت ایتالیا بسیار نزدیک می کند.

البته که بر اساس یک خط پروازی و قرارداد اسپانسری نمی توان نتیجه گرفت که خبری هست، ولی هواپیمایی قطر حتی ایرلاین ایر ایتالی، دومین ایرلاین بزرگ ایتالیا و 38 امین در اروپا را هم خرید. برنامه آنها هم این است که مقر اصلی ایرلاین را از فرودگاه مالپنزا میلان به فرودگاه فیومیچینکوی رم بیاورند، در نزدیکی جایی که ورزشگاه قرار است ساخته شود. در چند ماه اخیر ایر ایتالی یک از ترمینال های فرودگاه را هم خرید و نوسازی کرد، و به فکر اجاره یک ترمینال دیگر هم هست. در واقع قطر در حال خرید تمام راه های توریستی رم است. خرید باشگاه می تواند به حضور بیشتر قطر در شهر رم کمک کند، و منطقه هم از سرمایه گذاری های جدید و توریست های بیشتر منتفع شود. این آنها را در جایگاه بسیار بهتری هم برای مذاکره با شهر و حتی دولت ایتالیا قرار می دهد.

درست است که تمام این ها تحقیقات سطحی من در مورد این مورد است، چند کار کلیدی قبل از این سرمایه گذاری باید انجام شود. پالوتا باید ساخت ورزشگاه را شروع کند، تا نشان دهد که پروژه رو به جلو می رود. من خیلی شک دارم که قطری ها بخواهند برای بیشتر از یکی دو سال در ورزشگاه اجاره ای بازی برگزار کنند. به علاوه، قطری ها باید یک شرکت دیگر هم تاسیس کنند تا بتوانند رم را بخرند، یا پاریس سن ژرمن را بفروشند، چون بر اساس قوانین لیگ قهرمانان دو تیم با یک مالک نمی توانند در مسابقات شرکت کنند.

در نهایت این ها فقط حدس و گمان است. ما نمی دانیم که پشت پرده چه خبر است. ممکن است همین الان به کمپانی قطری فروخته شده باشد و فقط منتظرند که فصل تمام شود تا آن را به صورت رسمی اعلام کنند. یا شاید هم همانطور که جیمز پالوتا گفت، این ها اخبار دروغی باشند. در هر صورت، زنده باد رم!

 

نوشته یکی از کاربران سایت ردیت

12 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.