web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » در بازی با اودینزه چه کردیم؟

در بازی با اودینزه چه کردیم؟

می 18, 2015 - 1:29 ب.ظ
سامان اسماعيلى فرد
,
813 بازدید

نا امید کننده در دفاع و امیدوار کننده در فاز تهاجمی!

این تعبیری است که می شود برای دیدار دیشب تیم رم در مصاف با اودینزه بیان کرد!
بعد از اینکه تیم رم درشهرمیلان با نمایشی ناامید کننده شکست خورد، اینبار باید در شهر رم به مصاف اودینزه میرفت.
پس از اعلام ترکیب اصلی مشخص شد که آقای گارسیا اینبار تنها خط میانی را دست نخورده باقی گذاشته و بازیکنان خود را اینبار با آرایش ۴-۳-۳ محض به فرستاده است تا جالوروسی با توجه به پیروزی شب گذشته ی لاتزیو، از همان ابتدای بازی کار را فوق تهاجمی آغاز کند.
نکته ی قابل توجه در فاز تهاجمی دیشب تیم رم، طرح های بسیار متفاوت و متنوعی بود که در این فاز به کار گرفته میشد. هیچ کدام از بازیکنان خط حمله هیچ وقت در حالت ثابت نبودند و مدام در حال تغییر پست خود با یکدیگر بودند. بیشتر تمرکز حملات جالوروسی از جناح راست و آقای توروسیدیس بود که با بازگشت به سمت راست، شب خوبی را پشت سر می گذاشت.
نکته ی بسیار بسیار مهمی که در بازی دیشب، کار را برای دفاع متراکم اودینزه بسیار دشوار کرده بود، عدم توانایی در پیش بینی مهاجم هدف تیم رم بود. حتی کاپیتان توتی در برخی موارد برای توپ گیری و بازی سازی تا نیمه ی زمین خودی عقب می آمد که در این حالت آقای ناینگولان یا پیانیچ وظیفه داشتند جای خالی او را در حمله پر کنند.
اما چرا فاز دفاعی تیم رم در بازی دیشب تا به این حد ضعیف کار کرد؟ در بازی های گذشته تیم رم کاملا مشخص بود که فاز تهاجمی برای شکستن خطوط متراکم دفاعی حریفان به یک انرژی اضافه نیاز دارد. آقای گارسیا با قبول ریسکی به تمام معنا، برای ایجاد این نیروی اضافه خط دفاعی را به خط میانی نزدیک کرد تا مدافعین کناری یا حتی مدافعین مرکزی بتوانند با سرعت زیادی به فاز تهاجمی کمک کنند و خطوط دفاعی حریف را بشکانند. اما دو مشکل بسیار خطرناک در این روش وجود دارد:
۱- با این روش خط آفساید در عمیق ترین وضعیت ممکن قرار می گیرد و مهاجمان حریف با داشتن فضایی بسیار گسترده در پشت مدافعان می توانند در هر بار صاحب توپ شدن، موقعیت های بسیار خطرناکی را خلق کنند.
۲- در این روش هر گونه اشتباه فردی، اشتباه در آفساید گیری یا اشتباه داوری می تواند حکم مرگ تیم را امضا کند.
و این دو مشکلات عمده ی تیم رم در شب گذشته بودند. اما آقای گارسیا بخوبی متوجه این ضعف بزرگ شد و پس از به ثمر رساندن گل دوم با آوردن آقای کیتا و تغییر سیستم به ۴-۴-۲ دو هدف عمده را دنبال می کرد:
۱- کمک به حفظ نتیجه با افزایش قدرت خط میانی در حفظ توپ و خنثی کردن قدرت تیم اودینزه که در عمق خطرناک نشان میداد.
۲- بازگرداندن خط آفساید به شرایط عادی و پوشش نقطه ضعف بزرگی که به آن اشاره شد.
به رغم پیروزی برابر تیم اودینزه، خط دفاعی جالوروسی نمایش بسیار نا امید کننده ای داشت و باعث شد تا این سوال که آیا رمی ها با چنین وضعیتی می توانند به هدف خود برسند، در ذهن بعضی از هواداران به وجود بیاید.
حالا نگاهی بسیار گذارا به اعداد و ارقام این بازی می اندازیم:
1. در این بازی آقای توروسیدیس, ایتوربه و ناینگولان به طور مشترک نمره ی 7.6 را دریافت کردند اما آقای ایتوربه به عنوان بهترین بازیکن میدان معرفی شد.
2. در این بازی رمی ها 19 شوت را به سمت دروازه ی اودینزه روانه کردند که نشانه ی بسیار خوبی برای این تیم است. 6 شوت به سمت دروازه رفت, 6 شوت توسط مدافعین اودینزه بلاک شد و 7 شوت به خارج دروازه رفت.
3. رمی ها در این بازی 10 ضربه ی کرنر داشتند که از هیچ کدام از آنها نتوانستند موقعیت گل خلق کنند و این می تواند نقطه ی ضعفی بزرگ برای این تیم باشد.
4. رمی ها در این بازی مالکیت 63 درصدی توپ را در اختیار داشتند. 545 پاس به یکدیگر دادند که 469 تای آنها به مقصد رسید. و این یعنی دقت 86 درصدی در دادن پاس ها

52 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.