web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » خط میانی، بهترین دفاع رم

خط میانی، بهترین دفاع رم

دی 21, 1395 - 8:00 ب.ظ
آگوستینو
643 بازدید

آندره آ تالاریتا نویسنده وب سایت فوتبال ایتالیا معتقد است که سرمایه گذاری روی یک بازیکن می تواند باعث قطعی شدن رسیدن رم به رده دوم شود، اما چنین کاری باید با دقت انجام شود.

به همراه میلان، تورینو و آتالانتا، رم یکی از تیم هایی است که نسبت به سپتامبر که کارش را شروع کرد قوی تر به نظر می رسد. با وجود اینکه اختلاف با یوونتوس، که احتمالا هفت امتیاز خواهد شد، باعث می شود تا رقابت بر سر اسکودتو بعید به نظر برسد، پایتخت نشینان با صلابت توانستند رده دوم را حفظ کند.

خبر خوب این است که گرگها نیازی به اضافه کردن قدرت فیزیکی چندانی ندارند تا از بلیت شان برای رسیدن به لیگ قهرمانان دفاع کنند.

بازگشت آنتونیو رودیگر باعث شد تا آن خط دفاعی لرزان سابق حالا محکم به نظر برسد. آنها برای مرکز خط دفاعی هم مهره هایی عالی دارند و هم مهره هایی که قابل قبول هستند، امثال کنستانتینوس مانولاس، فدریکو فازیو و توماس فرمالن، اما ملی پوش آلمانی هم ثابت کرده که می تواند مدافع راست قابلی باشد.

با داشتن برونو پرز و بازگشت ماریو روی، رم در خط دفاعی این قدر خوب هست که دیگر نیازی به نیروی تقویتی جالب توجه ای نداشته باشد. در تابستان بعدی فرصت برای بهتر شدن در آن منطقه هست، مثل همیشه، اما فعلا انجام چنین کاری در اولویت نیست.

خط حمله هم که کاملا مسلح است. ژکو می تواند هر کاری کند، و دیگو پروتی، استفان ال شراوی، محمد صلاح و فرانچسکو توتی از او حمایت می کنند.

در موقعیت هایی هم که مهاجم بوسنیایی نبوده، سرمربی لوچانو اسپالتی توانسته خط حمله سه نفره ای توانا را به میدان بفرستد، پس یعنی تنها مسئله ی قابل بحث پر کردن جای صلاح است.

پس از ژکو یا شاید هم در حد او، صلاح تاثیرگذارترین مهره هجومی رم است، اما او از 14 ژانویه تا 5 فوریه تیم ملی مصر را در جام ملت های آفریقا همراهی می کند. چندی پیش به شکل مفصل در مورد اینکه باید چطور جایش پر شود بحث کردیم{بعد از خواندن این مقاله کلیک کنید}.

هنوز کاملا مشخص نیست که آیا رم در بازار به دنبال وینگر-مهاجم هست یا نه. بحث و گمانه زنی های فراوان مطرح بودند، نام بازیکنی مثل گرگوار دفرل مطرح شده، اما این یکی از آن مواردی است که حرکت هوشمندانه احتمالا اجتناب کردن از آن است.

اسپالتی باید به طور موقت کمی سر و شکل تیمش را عوض کند، اما این کاری نیست که انجامش فراتر از توانایی های او باشد. و در دورانی که صلاح نیست حریفان رم اودینزه، کالیاری، سامپدوریا و فیورنتینا خواهند بود و تا اواسط فوریه هم بازی اروپایی نخواهند داشت. بنفش ها را که کنار بگذاریم، بقیه تیم هایی هستند که رم باید بدون صلاح و با داشتن پروتی یا ال شراوی به راحتی با آنها رو به رو شود.

در بدترین حالت، به دنبال جانشینی گشتن یعنی ریخت و پاش کردن پول ها برای بازیکنی متوسط که آینده اش تقریبا قطعا روی نیمکت است. در بهترین حالت، یعنی بازیکنی قوی را برای پستی می گیرند که قبل از این مهره های زیادی در آن حضور دارند.

رم واقعا در خط حمله و خط دفاعی به نیروی تقویتی نیاز ندارد. با این حال، آنها باید روی خط میانی شان کار کنند. خط میانی سه نفره آنها در حال حاضر از راجا ناینگولان، کوین استروتمن و دانیله دروسی تشکیل شده، سه گرگ از بند رها شده که توله گرگهایی مثل لیاندرو پاره دس و جرسون را به عنوان نیروی پشتیبان دارند.

این کمبود عمق یعنی هر بار که یکی از سه تفنگدار رم مصدوم یا محروم شود تیم به دردسر می افتد. حداقل یک هافبک مرکزی با کیفیت باید به ترکیب اضافه شود و اینجا همان جایی است که باشگاه باید واقعا سرمایه گذاری کند.

اسامی چند بازیکن در ارتباط با ساکنین تریگوریا مطرح شدند. لوکاس توریرا از سامپدوریا با 20 سال سن یک پاره دس دیگر است. آینده دار است و به هیچ وجه هدر دادن پول نیست، اما احتمالا چیزی نیست که باشگاه در حال حاضر نیاز دارد. لورنزو پلگرینی از ساسولو همین طور است، هر چقدر هم که گزینه ی محبوبی باشد.

جک ویلشر که به عنوان یار قرضی از آرسنال به بورنموث رفته گزینه ی جذاب تری است، هر چند قطعا ارزان نخواهد بود. اگر بشود قرضی او را گرفت دقیقا همان چیزی است که اسپالتی نیاز دارد: یک هافبک مرکزی پر انرژی و با مهارت که می تواند توپ را نگه دارد و ارتباط بازی با خط حمله را برقرار کند.

ویلشر، یا بازیکنی دیگر شبیه او، می تواند گزینه ی جانشین مناسبی برای سبک بازی ناینگولان، دروسی و استروتمن باشد. این سه بیشتر بازیکنانی با تفکر دفاعی هستند و در جمع آنها از اضافه شدن خلاقیت و تکنیک یک بازیساز بسیار استقبال می شود.

پرسش اصلی این است که فوتبالیست 24 ساله با چه سرعتی می تواند با فوتبال ایتالیا هماهنگ شود. قبلا اشلی کول رمی ها را مأیوس کرده و آنها یاد گرفتند که بازیکنان لیگ برتری وقتی ناگهان وارد سری آ می شوند به دردسر می افتد. ژکو درخشیده، ولی یک سال طول کشید تا جای پایش را پیدا کند.

هر چند جذب یک هافبک خلاق به نظر حرکتی بدیهی است، برخی هم فکر می کنند که آیا اسپالتی اصلا به چنین بازیکنی نیاز دارد. طراحی تاکتیکی او در فصل جاری کل تکنیک و قابلیت بازیسازی را به بال ها اختصاص داده، در عین حال هم در میانه میدان دیواری ساخته که نمی توان از آن عبور کرد.

آنالیز سیستم جدید رم خودش یک مقاله جدا می خواهد، اما حالا باید این را در نظر بگیریم که همیشه انتقالی که به نظر می رسد درست است بهترین حرکت نیست. همیشه بزرگترین نقطه قوت اسپالتی این بوده که توانسته تاکتیک های اصیل را پیاد کند، و شاید یک هافبک میانی که می تواند در مواقع لزوم به حمله اضافه می شود و کمی خلاقیت دارد (mediano) بهتر باشد تا اینکه یک بازیساز (regista) بگیرند. پس باید با احتیاط قضاوت کنیم.

مهره ایده آل برای رم یک هافبک مرکزی با تجربه است که بتواند کارها را راه بیاندازد. خلاصه بگوییم، یک سیدو کیتا ی جدید، و اگر هم قرضی باشد که دیگر چه بهتر.

دانلود

سرمایه گذاری کوتاه مدت گزینه ای است که رم آن را به خرید یک جوان یا یک اسب سیاه (مهره ای ناشناخته که به شکلی غیرمنتظره موفق می شود) ترجیح می دهد. جالوروسی در تابستان کارهای زیادی در بازار دارد چون والتر ساباتینی رفته و مدیر ورزشی جدیدی می تواند بیاید.

مونچی از سویا گزینه شماره یک برای آن پست است، اما در اینجا بحث بر سر اینکه چه کسی می آید نیست. مسئله این است که تا وقتی که آن شخص نیاید فعالیت های گسترده انجام نمی شوند و به همین دلیل است که رم باید فعلا در غیاب مدیر آینده اش دست به سرمایه گذاری طولانی مدت نزند.

تنها هدف آنها باید این باشد که تا تابستان بعدی عملکردشان در بالاترین حد باشد، حتی اگر به قیمت یک سرمایه گذاری غیرقابل برگشت تمام شود. اسپالتی باید درست و حسابی از رده دوم محافظت کند، تا وقتی مونچی یا هر شخص دیگری می آید پول لیگ قهرمانان را برای کار کردن داشته باشد. بعد آنها می توانند به جوانان، ایتالیایی ها، اسب سیاه، اسب تک شاخ و سایر موجودات شگفت انگیز فکر کنند و بعد از پیدا کردنشان آنها را بخرند.

 

6 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.