web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » توتی؛ عشقی که فرق داشت…

توتی؛ عشقی که فرق داشت…

آوریل 17, 2020 - 7:10 ب.ظ
آگوستینو
520 بازدید

مرد وفادار چهل و چهارساله روی سکوهای جنوبی کولوسیوم زمانه جدید (الیمپیکو) که به کوروا سود مشهور است و تیفوسی‌ها آنجا می‌نشینند نشسته و به زمین چمن نگاه می‌کند.

به یاد خاطراتش در چمن‌های سبز. به یاد چیپ دیوانه‌وارش به نارنجی‌های هلندی که باعث شد یک مشت جماعت هاج و واج مانده تحقیق کنند اصلا چنین ضربه‌ای پیشتر در فوتبال وجود داشته؟ به یاد اشک‌هایی که جلوی آن شرف فروخته اکوادوری ریخته شد که شرم را قورت داد و حیا را تف کرد تا توتی مقابل کره اخراج شود و زشت‌ترین جام جهانی به کره لبخند بزند. به یاد پنالتی جلوی استرالیا، زمانی که کسی جرات نداشت آب دهنش را از استرس قورت دهد اما او با خونسردی به تور چسباند. به یاد تمام گل‌هایش به تیم‌های ایتالیایی که دوستانش در زمین رقیبش بودند و پس از سوت داور دل‌پیه‌رو و بوفون و مالدینی و پیرلو را در آغوش می‌گرفت. به یاد بیست و هفت سال پیش که بوشکوف او را برای اولین بار مقابل برشا به زمین چمن فرستاد و پس از آن محبوبیت بود و عشق. در سالروز این اتفاق. در روزهایی که هنوز موهای سفید بر چهره‌اش چیره نشده اما چروک‌ها کم‌کم افتخار حضور روی پوست صورت گلادیاتور را پیدا کرد‌ه‌اند.

شاهزاده‌اش حالا پیراهن زرشکی معروفی را می‌پوشد که هیچ‌گاه از تن پدر درنیامد اما کو تا چندین سال نوری بگذرد و بشود مثل پدر. پدر با همه فرق داشت. به قول یک دوست، رویای انسان‌ها از برتری طلبی می‌آید اما مرد وفادار می‌دانست قرار نیست جام‌های زرین ببرد و برتری‌اش کسب جام نخواهد بود. توپ طلا نبرد اما دل‌ها را چرا. طبق گفته خودش، «خانواده فقیرش» را ترک نکرد تا روز خداحافظی، در اوایل چل‌چلی اشک بریزد. چون دلش نمی‌خواست المپیکو، خانه همیشگی‌اش را ترک کند. برای اینکه کارلو زامپای دیوانه بازهم بعد از گل، در گزارش تلویزیونی‌اش داد بزند ایل کاپیتانو. فرانچسکو. نگوید توتی. چون حس غریبگی می‌دهد.

دانلود
مرد وفادار پسرش را روانه تریگوریا کرده. زمین تمرینی که بیست و شش سال بند بند وجودش آن جا ساخته شده. نمی‌گذارد کریستین جای دیگری برود. همانطور که پدربزرگش برایش عشق به رم را برای مرد وفادار به ارث گذاشت. ارثیه‌ای که بیش از دو دهه بر تنش بود

حقیقتی عجیب در فوتبال وجود دارد. ما عاشق پیراهن‌ها می‌شویم نه بازیکنان. اما مسئله مرد وفادار متفاوت است. او خداحافظی کرده اما هواداران به دنبال تکرارش، در ساق‌ پای بعدی‌ها بودند و حالا خورشید کمی نورش را به آن‌ها تابانیده.
کریستین در رم پا به توپ شده.

نوشته علی رضایی؛ به مناسبت سالروز اولین بازی توتی برای رم

3 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.