web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » بهترین مدافع راست رمِ فونسکا کیست؟

بهترین مدافع راست رمِ فونسکا کیست؟

دسامبر 25, 2019 - 1:44 ق.ظ
آگوستینو
513 بازدید

در ماه های اخیر صحبت های زیادی در مورد انتقال احتمالی فلورنزی به گوش رسیده است. به نظر می رسید که فونسکا به او در پست دفاع راست چندان اعتقاد ندارد و در صورت در دسترس بودن اسپیناتزولا و سانتون، کاپیتان رم بر روی نیمکت می نشست. ولی در چند بازی پیش از تعطیلات نیم فصل فلورنزی باز به ترکیب بازگشت و باعث شد شایعات خروجش هم کمرنگ تر شود. این در حالی است که والنسیا جدی ترین مشتری آله است و دوست داشت در همین پنجره او را به خدمت بگیرد. با تمام تفاسیر اما یک سوال باقی می ماند: بهترین دفاع راستی که فونسکا در اختیار دارد کیست؟ بیاید با نگاهی به آمار 5 ماه اول این فصل این مسئله را بررسی کنیم:

عملکرد هجومی: فلورنزی بیشترین سانتر را دارد

ابتدا با بررسی عملکرد هجومی شروع کنیم. در مقایسه با دو دفاع دیگر، فلورنزی به وضوح در کار های هجومی برتر است. تعجب برانگیز نیست که او بیشتر از همه شوت زده (1.08 در هر بازی)، پاس کلیدی بیشتری داشته (1.2) و سانتر های موفق بیشتری (0.96) هم ارسال کرده است. تعجب برانگیز اما این است که کسی که بیشترین دریبل را انجام داده سانتون است که به طور متوسط 1.42 بار در هر بازی دریبل زده است. اسپیناتزولا 1.06 و فلورنزی تنها 0.72 دریبل موفق داشته اند. البته باید بگوییم که با وجود دریبلینگ نسبتا خوب اسپیناتزولا، او با از دست دادن توپ های زیادی (2.84 بار در هر بازی) در مقابل فلورنزی (1.19) در کل در فاز هجومی اصلا موفق نبوه است. سانتون هم در کل فصل حتی یک شوت نزده است. به همین دلیل می توانیم بگوییم که آمار کاپیتان رم در این بخش کاملا برتر از دو مدافع دیگر است.

بخش دفاعی: اسپیناتزولا بیشترین توپ گیری را دارد، سانتون برنده دوئل های هوایی ست

در بخش دفاعی اما نتایج کاملا برعکس هستند. فلورنزی در واقع در این بخش ضعیف تر از دو بازیکن دیگر است. اسپیناتزولا با 4.26 توپ گیری در هر بازی بسیار بهتر است. (او از این حیث پس از دیاوارا در کل ترکیب رم دوم است). سانتون در نبرد های هوایی موفق است ( 1.73 در برابر 1.54 اسپیناتزولا). اسیپناتزولا در کلیه دوئل های آمار پیروزی 83% را دارد در حالی که سانتون تنها 60% آنها را برده است. به همین دلیل می توان گفت که اسپیناتزولا بهترین مدافع راست رم در بخش دفاعی است.

دانلود

نتیجه نهایی: بستگی به حریف دارد!

با نگاه به این آمار متوجه می شویم که نمیتوان گفت کدام مدافع رم کاملا برتر از دو یار دیگر است. خصوصیات آنها در واقع کاملا متفاوت هستند که مقایسه را ناکارآمد میکند. اگر در نهایت فلورنزی ماندنی شود، بهترین راه حل برای فونسکا این خواهد بود که با توجه به استراتژی تیم از هر 3 نفر استفاده کند. اگر رم می خواهد از کناره ها فشار بیاورد و دفاع حریف را دور بزند، کاپیتان جیالوروسی بهترین گزینه خواهد بود. اگر مربی بخواهد که مدافعین کناری به حمله اضافه نشوند، اسپیناتزولا گزینه اول خواهد بود و سانتون در رده دوم قرار خواهد گرفت.

لئوناردو جیلناردی – رما نیوز

ترجمه از L’Ottavo Re

4 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.