web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » در بازی با میلان چه کردیم؟

در بازی با میلان چه کردیم؟

می 10, 2015 - 11:17 ب.ظ
سامان اسماعيلى فرد
,
762 بازدید

بازهم بالاگرفتن حساسیت، بازهم نیاز به نتیجه و بازهم ناکامی جالوروسی
در نیمه اول شاهد بودیم که آقای گارسیا ترکیب تیم برنده ی خود در دو بازی قبلی را تغییر نداد و با همان سیستم ۴-۳-۳ همیشگی و یا به بیان بهتر ۴-۲-۱-۳ به بازی فرستاد. متاسفانه جالوروسی در نیمه اول نمایشی نا امید کننده را ارائه داد و تقریبا می توان گفت که به جز بازی خوب آقای ناینگولان که البته به نظر می توانست روی صحنه گل اول دریافتی، عملکرد بهتری داشته باشد، هیچ نقطه ی مثبتی در بازی جالوروسی یافت نمیشد. البته مورگان دسانتیس هم در دو موقعیت عملکرد خیره کننده ای داشت و توانست در پایان بازی نمره ی 6.6 را دریافت کند
آقای ناینگولان با تلاش بسیار خود سهم بسزایی در طراحی معدود حملات جالوروسی داشت و البته با تکل ها و بلاک های خود کمک شایانی به خط دفاعی تیم انجام میداد. او توانست در پایان بازی نمره ی 6.2 را دریافت کند
اما باید اعتراف کنیم که کادر فنی تیم میلان آنالیز بسیار دقیقی از تیم رم انجام داده بود و تیم میلان تمرکز حملات خود را دقیقا روی نقطه ضعف جالوروسی یعنی گوشه های خط دفاعی به خصوص سمت چپ جایی که آقای توروسیدیس بازی می کرد متمرکز کرده بود. و پس از حملات بسیاری که از آن ناحیه انجام شد با چاشنی اشتباهات فردی به گل رسیدند.
آقای گارسیا می گوید که قلب تیمش خط میانی تیم است. اما می توان به طور قاطع اعلام کرد که قلب دوم رم آقای گارسیا جایی نیست جز مدافعین کناری! جایی که عملکرد خوب آن به خصوص در بازی هایی که حریف برای ارائه ی یک بازی تدافعی پا به میدان می گذارد، نقش بسیار مهمی در سیستمی که آقای گارسیا از آن استفاده می کند دارد. که این نقطه ی بسیار مهم در این بازی توسط بازیکنان میلان کاملا از کار افتاده شده بود.
به طور کلی ۴ نکته ی اصلی را می توان عامل ناکامی تیم رم در بازی با میلان دانست:

۱ – نمایش بسیار ضعیف در فاز تهاجمی و تدافعی سمت چپ خط دفاعی که باعث شده بود تا درصد زیادی از زحمات طراحی حملات به سمت راست و آقای فلورنزی محول گردد که ضمن خستگی زیاد این بازیکن باعث شود تا مدافعین میلان کاملا حملات را پیش بینی کنند
۲-. فاصله ی بسیار زیاد میان خط دفاعی و خط میانی در نیمه اول و اوایل نیمه دوم که حفره ای بزرگ را به وجود آورده بود و باعث شده بود مدافعین با تاخیر هافبک ها در اضافه شدن به دفاع، در مصاف یک به یک با مهاجمین میلان قرار بگیرند. همچنین باعث شده بود با پرس بازیکنان میلان، مدافعین جالوروسی به دلیل در دسترس نبودن هافبک ها، به زیر توپ بزنند و به این ترتیب عمل بازی سازی در تیم رم مختل شود.
۳- نکته ای که قبلا به آن اشاره شده بود. عدم رعایت صحیح تاکتیک های پرسینگ و من تو من توسط مدافعان. که این موضوع در صحنه ی گل دوم تیم میلان به وضوح آشکار بود.
۴- آرایش ۴-۳-۳ با توجه به دفاع متراکم تیم میلان و قدرت سرزنی بالای آنها مناسب این مسابقه نبود و بهتر بود از ابتدا با آرایش ۴-۲-۳-۱ به میدان برویم تا ضمن استحکام بیش تر در خط دفاعی،قدرت بازی سازی هافبک ها بیشتر شده و با اضافه شدن ناگهانی بازیکنان مد نظر به محوطه ی جریمه، قدرت متلاشی ساختن دفاع حریف افزایش یابد.
با اضافه شدن آقای لیاییچ و ایتوربه، قدرت تهاجمی جالوروسی تغییر محسوسی نکرد تا اینکه آقای گارسیا تصمیم گرفت در حرکتی بسیار ریسکی، سیستم را به ۴-۲-۳-۱ که در فاز تهاجمی عملا به سیستم ۴-۲-۴ تبدیل میشد، تغییر بدهد و آقای توتی را به میدان بفرستد. این تغییر دیر هنگام جان تازه ای به تیم بخشید و توانستیم علاوه بر به ثمر رساندن گل، حملات زیادی را تدارک ببینیم که تا آن موقع انجام نشده بود. اما دیگر دیر شده بود و در نهایت دو بر یک شکست خوردیم.
حالا میخواهیم نگاه بسیار کوتاه آماری به این مسابقه بیندازیم.
۱- رمی ها در این مسابقه ۱۵ شوت را به سمت دروازه حریف روانه کردند که تنها ۴ تای آنها داخل چهار چوب بود که این موضوع نشان دهنده ی دقت بسیار پایین جالوروسی در زدن ضربات نهایی است.
۲- از ۴۶۱ پاس تیم رم، ۳۸۹ تای آنها صحیح بود که این یعنی دقت ۸۴ درصدی در پاس ها
۳- میلانی ها در این بازی، ۴۱ درصد حملات خود را از سمت چپ خط دفاعی رم انجام دادند که نشان می دهد به خوبی نقطه ضعف جالوروسی را می دانستند. در عوض رمی ها از سمت چپ خود تنها ۲۹ درصد حملات خود را ترتیب دادند که نشان دهنده ی نقطه ی ضعفی بزرگ در جناح چپ این تیم است.
۴- علی رغم مالکیت توپ بیش از ۵۵ درصدی تیم رم، آنها بازهم در کسب نتیجه ناکام ماندند تا باز هم به این نتیجه برسیم که مالکیت توپ تضمینی بر نتیجه نیست.

10 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.