web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » با احترام به داروغه

با احترام به داروغه

اکتبر 14, 2020 - 2:30 ب.ظ
آگوستینو
241 بازدید

دیروز پدر اسطوره رم فرانچسکو توتی در سن 76 سالگی فوت کرد. استیو میچل نویسنده وبسایت فوتبال ایتالیا در این مقاله می گوید که چرا نباید تاثیر انزو توتی بر فرانچسکو را دستکم بگیریم.

پدر فرانچسکو توتی در 76 سالگی به خاطر ابتلا به کرونا فوت کرد. انزو که مریضی های مزمن هم داشت، شخصیتی مورد احترام بین طرفداران جیالوروسی بود، زیرا پسرش اسطوره زنده آنها در تیم اول پایتخت و یکی از سمبل های فوتبال ایتالیا می باشد. انزو علاوه بر فرانچسکو، همسرش فیورلا، پسرش ریکاردو و 6 نوه اش را هم تنها گذاشت.

نام مستعار انزو داروغه بود، زیرا اگر از او چیزی را درخواست می کردی، ظرف چند دقیقه کار را انجام می داد. او هم چنین بیشترین مشوق و محرک اصلی فرانچسکو هم بود. انزو همیشه میگفت که ریکاردو (برادر فرانچسکو) قوی تر است و با این کار به فرانچسکو انگیزه می داد که بیشتر تلاش کند.

“اون هیچ وقت به من نگفت که کافیه. اگر 3 گل می زدم، او می پرسید چرا 6 گل نزدم. اون می دونست که این حرف کمی احمقانه است، ولی می خواست که به من انگیزه بدهد.” این حرف های توتی است که خاطرات بچگی اش را به یاد می آورد.

“پدر و مادرم خیلی چیز ها یادم دادند. آنها به من ارزش آموزش یافتن را یاد دادند و همچنین یاد دادند که به همه احترام بگذارم. من و ریکاردو هیچ وقت در بچگی چیزی کم نداشتیم.”

وقتی که توتی به تیم اصلی رسید و به سمبل تیم تبدیل شد، انزو هیچ گاه از شهرت او استفاده نکرد. توتی بزرگ همیشه برای پسرش در دسترس بود، ولی همیشه در پشت صحنه بود و نمی خواست با استفاده از محبوبیت پسرش به شهرت برسد.

می شد در کمپ های تابستانی تیم انزو را دید که با ون خود به دیدن فرانچسکو و هم تیمی ها می آمد. معمولا می شد انزو را در پشت ون در حال ورق بازی با تیفوسی ها پیدا کرد. در روز 27 سپتامبر هر سال انزو اجازه داشت که به رختکن تیم بیاید تا جشن تولد فرانچسکو را جشن بگیرد. او همیشه پیتزای سفید معروفش با مارتادلا را به همراه داشت و کل تیم را مهمان می کرد.

دانلود

این فقط فرانچسکو توتی نبود که از نصحیت های انزو بهره می برد، اسطوره دیگر رم دانیله دروسی هم می گوید که توتی بزرگ همیشه حامی او بود. همچنین انزو در رشد کاسانو هم نقش مهمی بازی کرد، مخصوصا زمانی که او با پیشنهادی بزرگ از باری به پایتخت آمد.

بعد از بازنشستگی توتی، انزو هیچ گاه به استادیوالیمپیکو بازنگشت. ترجیح می داد وقتش را به همراه نوه اش کریستین بگذراند، کسی که هواداران رم آرزو دارد جا پای جای پدرش بگذارد.

وقتی که خبر فوت انزو در روز دوشنبه منتشر شد، موجی از ناراحتی از هر دو سمت فوتبالی شهر پایتخت را فرا گرفت. پیام های تسلیت زیادی به پایتخت روانه شد، حتی از طرف بزرگترین باشگاه های دنیا مانند رئال مارید. این نشان از جایگاه بالای انزو دارد، مردی که همیشه دوستی خوب باقی ماند.

ترجمه از L’Ottavo Re

10 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.