web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » اوزبیو به رم می‌خورد

اوزبیو به رم می‌خورد

خرداد 27, 1396 - 12:46 ق.ظ
آگوستینو
523 بازدید

دورانی تازه در رم آغاز شده و آدام سامرتون نویسنده وب سایت فوتبال ایتالیا توضیح می دهد که اوزبیو دی فرانچسکو انتخاب مناسبی برای هدایت گرگهاست.

اینکه قرار بود اوزبیو دی فرانچسکو سرمربی رم شود یکی از آن رازهایی بود که کل فوتبال ایتالیا از آن خبردار شده بودند و وقتی خبرش به من رسید اولین فکری که به ذهنم رسید این بود: «عجب فرصت بزرگی». او تیمی پر از استعداد و با تعادل را به ارث می برد، تیمی که زیر نظر لوچانو اسپالتی رکورد باشگاه در کسب امتیاز در لیگ را شکست و به طور مستقیم به لیگ قهرمانان فصل بعد هم صعود کرد.

او به باشگاهی ملحق شده که مالکی بسیار جاه طلب دارد که با تلاشی فوق العاده درصدد به سرانجام رساندن پروژه ی ورزشگاه اختصاصی است که می تواند در درازمدت تفاوت بزرگی را در راه کسب موفقیت رقم بزند. باید به حضور مونچی هم اشاره کرد، کسی که بسیاری در جهان فوتبال مایلند با او همکاری کنند.

بله، کارهای زیادی باید انجام شوند تا بتوانند فاصله با یوونتوس را کم کنند، اما به نظر می رسد که رم به شخص مطمئنی سپرده شد و هیجان و خوش بینی زیادی برای دیدن دورانی وجود دارد که از نظر بسیاری دوران «پسا-توتی» است. می توان گفت که خداحافظی توتی خودش می تواند فرصتی خلق کند. فوتبالیستی باشکوه که لایق تمامی تمجیدهاست، اما در چند فصل اخیر تاثیرش در میدان به خاطر بالا رفتن سن کاهش یافته بود و به نظر رسید که حضورش باعث شده تا حاشیه ها در خارج از میدان افزایش پیدا کنند.

برای تمامی افراد درگیر این قضیه، واقعا سخت بود، چون بحث بر سر بازیکنی بسیار بزرگ و اسطوره ای بود و من تردیدی ندارم که به خصوص باعث حواس پرتی و ناراحتی اسپالتی شده بود. فقط ببینید که چطور از مطرح شدن سوالات در مورد زمان بازی و آینده توتی در نشست های خبری به ستوه آمده بود. برخی می گویند که اسپالتی می توانست بهتر قضیه را مدیریت کند، یا با احساس تر باشد، در حالی که برخی حس می کنند که او با چالشی مواجه شد که امکان برنده شدن در آن را نداشت. هر طور که به این قضیه نگاه کنید، قطعا سخت است که نگویید در بهترین حال حواس پرتی ایجاد می کرد و در بدترین حالت بی ثباتی.

بسیاری در موقعیت دی فرانچسکو، ضمن حفظ احترام و قدردانی از زحماتی که توتی برای باشگاه کشیده، قطعا نفسی به راحتی می کشیدند که چنین مسئله ی حساسی پیش از آمدنشان حل شده است.

حضور توتی به حدی مهم و تاثیرگذار بود که خداحافظی اش القاکننده حس آغاز دورانی تازه در رم است، و دی فرانچسکو امیدوار است که همین باعث ایجاد صبر بیشتر شود. نکته جالب اینکه پیوندی مهم با گذشته باعث می شود تا هواداران جالوروسی به دی فرانچسکو محبت داشته باشد. او به همراه توتی به اسکودتوی 2001 رسید، با همان تیمی که زیر نظر فابیو کاپلو فوتبالی فوق العاده بازی می کرد، زیر نظر مردی که با سیستمی هوشمندانه نهایت استفاده را از استعدادهایی که در اختیارش بودند می گرفت.

حالا همان مسئولیت به دی فرانچسکو محول شده و اوست که باید با شور و اشتیاق فراوان از این فرصت استفاده کند تا موفقیتی در آن حد را در باشگاه قدیمی اش رقم بزند. نکته قابل توجه دیگر اینکه دی فرانچسکو با دانستن موضوعی مهم می تواند کارش را انجام دهد، اینکه رئیس جیمز پالوتا سبک کار موفقیت  آمیز او در ساسولو را «مناسب رم» نامیده است.

دانلود

با توجه به اینکه مونچی انتخاب را انجام داده، دی فرانچسکو زندگی اش در الیمپیکو را در حالی آغاز می کند که از موقعیتی بسیار قوی برخوردار است و می داند که انتخاب نخست رم بود – حرفی که به سختی می توان در مورد سرمربی جدید اینتر زد.

البته اسپالتی در حالی از رم جدا شد که تیم وضعیت خوبی داشت و فکر می کنم که با گذشت زمان قضاوت ها در مورد دومین دوره حضورش در رم نسبت به حالا مثبت تر باشند، مخصوصا اگر دی فرانچسکو بتواند روی شالوده ی بسیار مستحکم کارش را بنا کند و از فرصتی که بی تردید با زحمت و تلاش آن را بدست آورده نهایت استفاده را ببرد.

 

7 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.