web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » از ناینگولان تا دومبیا: بررسی انتقالات زمستانی رم در زمان پالوتا

از ناینگولان تا دومبیا: بررسی انتقالات زمستانی رم در زمان پالوتا

فوریه 7, 2020 - 9:30 ب.ظ
L'Ottavo Re
711 بازدید

حال می توانیم با اطمینان بگوییم که رم و پالوتا به پایان خط رسیده اند. در آخرین پنجره نقل و انتقالاتی زمستانی ایبانز، ویار و کارلس پرز به رم پیوستند. نام هایی که ما را به آینده امیدوار میکنند، اما به خاطر تجربه کم و سن پایین شان امیدی به درخشش سریع شان نداریم. تنها بازیکنی که به صورت قطعی خریداری شد ویار بود، که از لچه با قیمت 4 میلیون یورو به رم پیوست. ایبانز و پرز اما فعلا قرضی آمده اند و احتمالا در آینده قراردادشان دائمی خواهد شد. رم در 8 سال اخیر زیر نظر پالوتا خرید های زمستانی زیادی کرده است، بعضی عالی بوده اند و بعضی کاملا شکست خورده اند. تیم تحریریه رما نیوز این پنجره ها را بررسی کرده اند تا تصویر بهتری از عملکرد باشگاه در این سال ها تحت مالکیت پالوتا داشته باشیم.

دو فصل اول: رم مانند یک ساختمان در حال ساخت

در دو پنجره زمستانی اول (2012 و 2013) نشان داد که رمِ تحت نظر والتر ساباتینی مثل یک ساختمان در حال ساختِ نصفه و نیمه است و تنها می توان به تقویت آن در تابستان فکر کرد. رم با بدهی های گذشته دست و پنجه نرم می کرد و پول زیادی برای تعمیر نقاط ضعف خود در تابستان نداشت. بازیکن مهمی که در اولین پنجره به رم رفت، مارکینویس بود که با انتقال قرضی 250 هزار یورویی از فلومیننزه آمد. بازیکنی گمنام که به سرعت برای رم سودآوری کرد. مدافع برزیلی به سرعت در ترکیب لوییز انریکه، زمن و آندریاتزولی جا افتاد. در فصل 2013 هم شرایط مشابه بود: وضعیت مالی بد باعث شد که ساباتینی تنها یک نقطه ضعف را پوشش بدهد. مردِ کهنه کار ایتالیایی واسیلی توروسیدیس را از الیمپیاکوس گرفت. مدافع کناری یونانی 3 سال و نیم در رم باقی ماند. نحوه خرید او هم مشابه مارکینیوس بود: 400 هزار یورو برای انتقال قرضی.

از افسانه ناینگولان تا خرید های دیوانه وار سال 2015

اگر دو سال اول بیشتر به تجربه کردن گذشت، در سال های 2014 و 2015 رویه باشگاه عوض شد. حساب های رمِ آمریکایی مثبت شدند و باشگاه از نظر مالی در بهترین حالت خود قرار گرفت. در سال 2014 رمِ گارسیا تنها یک قدم با یوونتوس فاصله داشت و مدیریت اولین ستاره را در زمستان به تیم هدیه ذاد: با رفتن مایل بردلی، رم راجا ناینگولان را از کالیاری به خدمت گرفت. رم توانست سه باشگاه بزرگ ایتالیایی دیگر را شکست دهد و راجا را با 18 میلیون به شهر ابدی بیاورد. (3 میلیون برای انتقال قرضی و 15 میلیون برای دائمی کردن قرارداد) این احتمالا بهترین خرید مدیران آمریکایی بود، زیرا نینجا به سرعت در ترکیب جا افتاد و در کنار دروسی، پیانیچ و استروتمن یکی از قوی ترین خط هافبک های سری آ را تشکیل داد. در پایان ناینگولان برای رم 203 بازی انجام داد و 33 گل هم به ثمر رساند.
در سال 2015 پالوتا بزرگترین سرمایه گذاری زمستانی خود را انجام داد. آنها 26 میلیون برای خرید دومبیا (جایگزین دسترو که به میلان رفت)، ایباربو، امبیوا و اسپولی پرداختند. نتیجه این نقل و انتقالات تقریبا فاجعه بود. تنها استثنا امیبوا بود که حتی در دربی گلزنی کرد و باعث شد رم کورس سهمیه برای لیگ قهرمانان را از لاتزیو ببرد. داستان ایباربو و دومبیا با رم به سرعت به شکل بدی به پایان رسید و اسپولی را هم هیچ کس به خاطر ندارد.

بازار 2016: پروتی و ال شراوی می آیند

احتمالا باهوش ترین خرید های زمستانی رم در این سال انجام شد. ال شراوی و پروتی هر دو به صورت قرضی و با مبلغ اولیه در مجموع 2.4 میلیون یورو رمی شدند. این که قرارداد هر دو به سرعت دائمی شد نشان از عملکرد خوب هر دو بازیکن با پیراهن جیالوروسی دارد. فرعون کوچک به بازیکن موثر و گل زنی در رم تبدیل شد و پروتی هم مهره طلایی و منعطفی برای تمام مربیان بود. وینگر آرژانتینی با قدرت دریبلینگ بالایش همیشه در رم فیکس بوده است، به جز مواقع نسبتا طولانی ای که به دلیل مصدومیت نتوانسته تیم را همراهی کند. حقیقت این است که با فروش 18 میلیون یورویی ژروینیو به چین، بازار زمستانی 2016 برای رم بهترین بازار از نظر نسبت خرج بر عملکرد در طول دوران پالوتا بوده است.

دانلود

بازاری که در دو سه سال اخیر تقریبا وجود نداشته است!

رویه تیم در بازار زمستانی در یکی دو فصل اخیر کاملادگرگون شده است. رم اسپالتی در سال 2017 فوق العاده کامل بود و تقویت آن تقریبا غیرممکن به نظر می رسید. تنها گرنیر با قرارداد کاملا قرضی به تیم پیوست. در سال 2018 اما تیم جای زیادی برای تقویت داشت. با این وجود اما دی فرا توانست با عملکردی عالی به نیمه نهایی لیگ قهرمانان برسد. اما حضور قرضی جاناتان سیلوا با 500 هزار یورو که هیچ بازی ای هم برای رم انجام نداد کمکی به دی فرا نکرد. شرایط وقتی وحشتناک می شود که بدانیم رم امرسون را در ازای 20 میلیون به چلسی فروخت. با این وجود افول ترکیب رم در فصل بعد هم ادامه داشت. رمِ قدرتمند لیگ قهرمانان تبدیل به خاطره ای محو شد و خرید های فاجعه بار مونچی (انزونزی، پاستوره، دفرل و اولسن) و عدم تقویت در زمستان باعث شد رم چندین پله عقب برگردد. این افتضاح باعث شد که مدیر اسپانیایی به همراه دی فرا خداحافظی پیش از موعدی با رم داشته باشند.
هنوز برای قضاوت در مورد عملکرد پالوتا در آخرین پنجره نقل و انتقالاتی در ژانویه زود است. اما متد سرمایه گذاری قرضی روی جوانان و عدم تمایل این آمریکایی به سرمایه گذاری بیشتر برای “اسباب بازی” اش نشان دهنده پایان کار پالوتا در رم می باشد.

پیترو مکوتزی

1 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.