web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » اتمام حجت به سبک اسپالتی

اتمام حجت به سبک اسپالتی

دی 2, 1395 - 3:22 ب.ظ
آگوستینو
480 بازدید

بدبختی و ناامیدی همیشه در کمین رم هستند. ابری که در دور دست است می تواند طوفانی به پا کند. یک قدم به جلو، دو قدم به عقب. درست همان زمانی که به نظر می رسد در مسیر صحیح هستیم، حقیقتی سهمگین پایه های ما را می لرزاند. درست مثل وقتی کاکومبو به کاندید گفت: «خوش بینی چیست؟» و پسر پاسخ داد: «شیدایی اصرار روی اینکه همه چیز خوب است وقتی اوضاع دارد بد پیش می رود».

ولتر به کنار، شکست اخیر رم برابر یوونتوس به خوش بینی ما ضربه زد. این هم آن سالی نیست که ما منتظرش بودیم. ولی خب، ما هنوز دوم هستیم! فاصله هفت امتیاز است! می توانیم انجامش دهیم. ما می توانیم…اما آیا مربی ما چنین چیزی را باور دارد؟ اینکه در پایان فصل باز هم شاهد تغییر مربی خواهیم بود واضح تر شده است.

با توجه به مصاحبه ای که فرانس فوتبال در ماه آینده منتشر می کند، اسپالتی تنفرش از رده دوم را آشکار کرده و گفته: «اگر نتوانم قهرمان شوم، می روم». اتمام حجت از سوی مربی با اظهارات مدیر اومبرتو گاندینی همراه شد که به اسکای گفت:

« {آینده او} دست خودش است.»

«او دارد هر کاری که ممکن است را انجام می دهد تا قرارداد را بدست بیاورد، با قضاوت از روی نتایج. هر وقت که او بخواهد ما آماده خواهیم بود {برای مذاکره و تمدید قرارداد}. امیدواریم که به اهدافمان دست پیدا کنیم. شکست در تورین ما را از مسیرمان منحرف نمی کند. بله، تا حدی ناراحتی و ناامیدی وجود دارد، ولی ما از خودمان توانایی رقابت کردن را نشان دادیم. به هر صورت، خط مشی و انتظاراتمان هماهنگ است.»

انتظارات. مسلما، انتظارات باشگاه با اسپالتی یکی نیستند. بله، کسب سهمیه لیگ قهرمانان و نتایج مناسب در لیگ اروپا خوب به نظر می رسند. شاید حتی فینالیست شدن در کوپا ایتالیا. اما این چیزی نیست که مربی می خواهد. اسپالتی حتی یک سری نتایج خوب هم نمی خواهد، او قهرمانی را می خواهد. او می خواهد قهرمان شود و حق هم دارد. علاوه بر این، اسپالتی آدمی است که سر حرفش می ماند. اگر بگوید که در صورت عدم قهرمانی تیم می رود چنین کاری را خواهد کرد.

در 2009، اسپالتی اخطاری مشابه داده بود. پس از فصل مأیوس کننده رم که با قرار گرفتن در رده ششم سری آ تمام شد، او اعلام کرد که به نیروهای تقویتی در بازار تابستانی نیاز دارند. در دوران سنسی، باشگاه قدرت مالی چندانی نداشت و فقط توانست بازیکنانی معمولی بگیرد، به طور مثال نیکولاس بوردیسو و مارکو موتا. هر چند اولی نشان داد که انتخاب خوبی بوده، مشخص شد که اسپالتی آن ترکیبی که می خواست را ندارد. فصل با دو شکست متوالی مقابل جنوا و یوونتوس آغاز شد و اسپالتی سر حرفش ماند و استعفا داد.

پس حالا چه تفاوتی با آن زمان وجود دارد؟ راستش را بخواهید، تفاوت خیلی زیاد است. باشگاه از نظر مالی قوی تر است، سطح کیفی تیم بالاتر است، ورزشگاهی جدید در راه است، آینده روشن به نظر می رسد. با این حال، آیا ترکیب فعلی برای تحقق آرمان های اسپالتی کافی است؟ و اگر نباشد؟

دانلود

به احتمال زیاد در مورد این مصاحبه با فرانس فوتبال دارد غلو می شود. شایعات میانه فصل داغ می شوند و حرف هر کسی زیر ذره بین قرار می گیرد. البته هر مربی ای دلش می خواهد به قهرمانی برسد. اسپالتی با هدف تمام کردن کاری که در دوره اول حضورش در باشگاه شروع کرده بود به باشگاه برگشت. ولی صبرش کم است. اگر اسپالتی خوش بین باشد می ماند و می بینید که کار به کجا می رسد. اگر هم بدبین باشد با افت رم از باشگاه جدا می شود. اما، اگر واقع گرا باشد، آن وقت چه می شود؟

.

وب سایت کیه زا دی توتی (کلیسای توتی)

 

10 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.